Czas wolny na plaży

Rewal, to mała, atrakcyjna miejscowość Wybrzeża Rewalskiego położona w województwie Zachodniopomorskim Do walorów Rewala można zaliczyć bliskość morza z wodą o I stopniu czystości, szeroką piaszczystą plażę, powietrze bogate w jod czy rozbudowaną bazę gastronomiczną oraz mnóstwem noclegów do wynajęcia. Pokoje w Rewalu można wynająć w wielu miejscach. Noclegi w Rewalu są na każda kieszeń i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. To wszystko sprawia, iż w przyjaznej atmosferze tej urokliwej miejscowości można doskonale wypocząć. Dla spragnionych atrakcji gmina organizuje liczne rozrywki. Wynajmując noclegi w Rewalu, mamy możliwość pozwiedzać okolicę.

plaża
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

W okolicy Rewala jest wiele miejsc sprzyjających zdrowemu i aktywnemu wypoczynkowi. Są to m.in. deptak, taras widokowy, kolejka wąskotorowa („Ciuchcia Retro”) ruiny średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu, latarnia morska w Niechorzu, wieża kościoła i pozostałości średniowiecznych murów obronnych w Trzebiatowie, gotycka katedra w Kamieniu Pomorskim i mnóstwo innych ciekawych atrakcji. Wynajmując noclegi w Rewalu możemy korzystać z licznych na tym terenie tras rowerowych. Na uwagę zasługuje fakt, ze ci, którzy nie przywożą do Rewala swoich rowerów mogą korzystać z wielu ich wypożyczalni.

Większość mieszkańców wynajmujących pokoje w Rewalu ma w swoim posiadaniu kilka rowerów, które turyści mogą sobie pożyczać. Trasy rowerowe w okolicach Rewala nie są trudne i prowadza przez malownicze zakątki, ciekawe pod względem krajobrazowym i przyrodniczym. Jadąc wzdłuż plaży spotykamy ciekawe obiekty architektoniczne, nigdzie nie spotykane elementy fauny i lory nadmorskiej, możemy się zatrzymać w kawiarenkach przybrzeżnych, czy pospacerować po plaży. Te wszystkie wymienione walory sprawiają, że ludzie tak chętnie przyjeżdżają do Rewal i tu spędzają swój urlop. Jest to zasługą władz gminy, które swoje działania skupiają na jej rozwoju pod katem turystyki, ciągle powstają nowe obiekty, które mają służyć turystom. Z tego też powodu gmina odnosi sukcesy w różnych konkursach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *